Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: aqyquhozu
Nowe dzisiaj: 5
Nowe wczoraj: 22
Wszystkie: 7939

Na stronie:
Gości: 317
Użytkowników: 0
Razem: 317

Akcja
Wysłano dnia 16-09-2012 o godz. 18:42:18 przez do_nia12

Kultura Emilaa napisał " 
       Dnia 15 września 2012 roku na terenie naszej gminy odbyła się wspaniała akcja, w którą zaangażowali się niektórzy uczniowie naszego gimnazjum...


Na dzień 16 września przypada w tym roku Międzynarodowy Dzień Warstwy Ozonowej. Właśnie z tej okazji zorganizowano dnia 15 września akcję "Sprzątanie Świata".
Organizacją całej akcji zajęła się Pani Iwona Wencel, Pan Arkadiusz Wencel, Pani Aniela Szymanek oraz Pani Wicedyrektor Marianna Szewczyk. W wydarzeniu tym wzięli również udział niektórzy uczniowie z naszego gimnazjum: Adam Banasiewicz (IIa), Damian Cupryjak (IIb), Natalia Kozłowska (IIIa), Paulina Oraczewska (IIIa), Michał Pępkiewicz (IIIa), Katarzyna Goc (IIIb), Karolina Wróblewska (IIIb), Emilia Zagaj (IIIb) oraz Ewa Ziemba (IIIb).
Na sam początek zebraliśmy się o godzinie 9.00 (pomijając małe spóźnienia) pod budynkiem gimnazjum. Z miejsca zbiórki ruszyliśmy na rowerach sprzątać "świat". Pierwszym miejscem naszego sprzątania były tereny przy ulicy Parkowej w Błędowie. Wszyscy z niesamowitym zaangażowaniem zbieraliśmy wszelkie śmieci. Zadziwiające, jak ciekawe rzeczy można znaleźć na terenach zielonych, gdzie teoretycznie powinno być czysto i przyjemnie... 
Kolejnym miejscem, które wysprzątaliśmy były tereny przy drodze prowadzącej do Wólki Kurdybanowskiej. Trzeba przyznać, że było bardzo dużo pracy, ale w miłym towarzystwie, w jakim się znajdowaliśmy, sprzątanie szło znakomicie, a czas mijał przyjemnie na wspólnych rozmowach. 
Po sprzątaniu udaliśmy się na małą wycieczkę rowerową do Załusk. Podziwialiśmy tam źródełko z krystalicznie czystą wodą, rzeczkę i stary młyn, obok którego znajduje się stary, mały domek. Docelowym celem naszej wycieczki miało być ognisko na polanie. Gdy się tam udaliśmy, spotkała nas przykra niespodzianka. Niestety osoby, które miały zająć się przygotowaniem ogniska i kiełbasek, nie zrobiły tego. 
Mimo tego rozczarowania mogliśmy liczyć na pomysłowość naszych opiekunów, którzy, niczym się nie przejmując, zabrali nas na zapiekanki do Agrostawów w Błędowie. Tym miłym gestem zakończyła się nasza akcja, a każdy wrócił do domu.Podsumowując, w sprzątaniu wzięło udział 13 osób. Zebraliśmy łącznie 48 worków śmieci, w tym 18 ze szkłem, 15 z plastikiem, 1 z metalami i 4 mieszane. W worki i rękawiczki zaopatrzył nas Wójt Gminy Błędów. 
Zachęcamy innych do angażowania się w tego typu akcje. Każdy z nas może zrobić coś dla środowiska. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły ;)
"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Kultura
· Napisane przez do_nia12


Najczęściej czytany artykuł o Kultura:
„Alfabet Chińskich złotych myśli”


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.