Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: uwygo
Nowe dzisiaj: 7
Nowe wczoraj: 13
Wszystkie: 7818

Na stronie:
Gości: 417
Użytkowników: 0
Razem: 417

Komputer vs. społeczeństwo
Wysłano dnia 15-04-2012 o godz. 20:54:53 przez Bartek

Publikacje mariusz97 napisał "
               Świat realny a rzeczywistość. Coraz częściej życiem ludzkim kieruje technika. Jej szybki rozwój spowodował, obsesyjną chęć ludzi podążania za nią. Zaawansowana technologia stała się źródłem problemów społecznych.
             Najbardziej podatną grupą społeczną na rozwój techniki jest młodzież urodzona w XXI wieku. Często, w tak młodym wieku, są oni uzależnieni od komputera i Internetu. Plazmowe ekrany telewizorów stały się ich opiekunkami, a jednocześnie założyły im kajdany niewoli. A to wszystko stało się za sprawą rodziców podążających ścieżką kariery zawodowej, nie mających czasu dla rodziny, a przede wszystkim swoich dzieci.

Również problem z uzależnieniem od nowinek technologicznych mają młodzi ludzie pracujący w wielkich korporacjach, których życie wyznacza terminarz wbudowany w najnowszy model smartfona lub tabletu. Są tak pochłonięci pracą i ułatwianiem sobie jej przez używanie urządzeń elektronicznych, że nie zauważają uciekającego im życia.

Poprzez rozwój techniki, życie ludzkie stało się tylko w pozorny sposób łatwiejsze. Dzięki Internetowi powstało wiele portali społecznościowych, które zerwały prawdziwe, realne więzi społeczne. Internauci, wolą spędzać czas z wirtualnymi przyjaciółmi przed monitorem własnego komputera, niż wybrać się ze znajomymi do kina. Każdy posiadacz komputera zamyka się w swoim pokoju i żyje sam ze swoją wirtualną rzeczywistością.

Gry komputerowe odebrały świadomość rzeczywistości wielu młodym użytkownikom komputerów. Często oni tak są wciągnięci przez realia gry, że nie potrafią odróżnić snu od jawy. Takie osoby są niepoczytalne i groźne dla środowiska. W grze zabijanie ludzi jest takie proste, więc gracze przenoszą je do prawdziwego życia. Zabijają kolejne istnienia. Trafiają do więzienia. Ich uzależnienie  kosztowało życie kilku osób i ich własne człowieczeństwo.

Również znane są przypadki samobójstw związanych z uzależnieniem od gier komputerowych. Wiele ludzi ma tak „wypraną” świadomość, że myśli, że skoro w grze miał trzy życia to po za grą również je posiada. Bawi się w super bohatera. Wyskakuje z okna. Spotyka się z ziemią i ginie. A co się stało z jeszcze dwoma pozostałymi życiami?

            Jeśli przypływ nowinek technologicznych ujemnie wpływa na ludzi, a więc czy warto za nim podążać? Inni ludzie nas do tego zmuszają, nawet nieświadomie. Często podczas wyboru nowego gadgetu kierujemy się chęcią imponowania innym lub chcemy podążać ze ewolucją. Nie jest to nic złego, o ile rozróżniam świat realny od fikcyjnego i czasem znajdujemy czas na wyjście, na zakupy z przyjaciółkom.


"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Publikacje
· Napisane przez Bartek


Najczęściej czytany artykuł o Publikacje:
Trochę poważne wiersze.


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 2
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.