Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: orituco
Nowe dzisiaj: 21
Nowe wczoraj: 21
Wszystkie: 7933

Na stronie:
Gości: 320
Użytkowników: 0
Razem: 320

Czy wiedza prowadzi do dobra?
Wysłano dnia 17-11-2011 o godz. 22:48:47 przez Plinkunia

Nauka mariusz97 napisał "
                Wiedza nie zawsze prowadzi do dobra, a wręcz przeciwnie. Często skutecznie jest wykorzystywana do złych celów. Chociaż, czasami osoba obdarzona ogromną wiedzą potrafi zrobić wiele dobrego i zapobiec złu.

Więcej na ten temat w dalszej części artykułu...           Wielu wybitnych naukowców, przede wszystkim farmaceuci, lekarze, chemicy i biolodzy, szukają leku  zwalczającego komórki nowotworowe, jak i wirusy HIV oraz nowe odmiany grypy. Jeśli takie lekarstwo zostanie wynalezione to zrewolucjonizuje rynek farmakologiczny i uratuje wiele istnień.

            Z codziennego życia: wiedza jest potrzebna do rozwiązywania testów. Już całkiem niedługo odbędą się próbne egzaminy gimnazjalne, a w kwietniu te decydujące o wyborze kolejnej szkoły na drodze edukacyjnej młodego człowieka.

           Oczywiście poza dobrymi stronami posiadania wiedzy, jest dużo argumentów pokazujących, że geniusz jednostki można wykorzystać przeciwko społeczeństwu.

           Alfred Nobel jest wynalazcą dynamitu. Dynamit według jego założeń miał służyć wyłącznie dobrym celom. Miał ułatwiać wydobywanie kruszców znajdujących się w kopalniach. Lecz gdy ludzie zauważyli jego (dynamitu) niszczycielską naturę, zaczęli go wykorzystywać podczas wojen. Najwięcej ludzi zabił podczas II wojny światowej.

Wiele genialnych jednostek wykorzystuje swoja wiedzę przeciwko innym. Jeśli znają tajniki ludzkiego umysłu i wiedzą jak nim manipulować, w łatwy sposób mogą wpływać na masy i rządzić całym światem. W III Rzeszy tego próbował dokonać Adolf Hitler, jedna z najbardziej znanych sadystycznych postaci XX wieku. Jego rządy były na tyle okrutne, że wymordował w obozach koncentracyjnych wiele milionów ludzi.

           Również na co dzień, gdy spotykamy kogoś dobrze się uczy, odnosi w tym kierunku sukcesy. Często taka osoba jest samolubna i egoistyczna, aby osiągnąć swój cel nie zawaha się przed niczym.

           W obliczu niektórych spraw najlepiej pozostać w niewiedzy, jak np. własna nieuleczalna choroba. Lepiej wtedy żyć w niewiedzy i cieszyć się z każdej chwili życia, niż zamartwiać się tym, że za kilka dni, miesięcy lub lat w dniu 1 listopada to nas na cmentarzu będzie odwiedzała rodzina.

             Reasumując, pomimo że wiedza nie zawsze prowadzi do dobra, to wykształcona osoba potrafi lepiej poradzić sobie w życiu oraz zjednać sobie szacunek innych. Z tego wypływa rada dla każdego gimnazjalisty: jeśli chcesz być lekarzem, czy naukowcem, czy chcesz wiedzieć o czym rozmawiają Twoi koledzy – UCZ SIĘ!
"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Nauka
· Napisane przez Plinkunia


Najczęściej czytany artykuł o Nauka:
Następstwa ruchu obiegowego i obrotowego Ziemi


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 3
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.