Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: oqojeham
Nowe dzisiaj: 9
Nowe wczoraj: 22
Wszystkie: 7943

Na stronie:
Gości: 309
Użytkowników: 0
Razem: 309

Kraków, Ojców i nocleg w kopalni soli w Bochni!
Wysłano dnia 22-10-2011 o godz. 21:17:12 przez Remek_Byk

Wycieczki
         W dniach 19-20 października odbyła się wycieczka szkolna do Krakowa i okolic. Klasy III zwiedziły większą część Krakowa, kopalnię soli w Bochni oraz Ojców wraz z tamtejszym Parkiem Narodowym i okolicami. Opiekunkami były wychowawczynie klas III: p. Urszula Sułowska, p. Marta Kalwarczyk oraz p. Ewa Markiewicz


           Około godziny 7:12 uczniowie wyruszyli z Błędowa. Trasa przebiegła szybko i sprawnie, dlatego trwała około 4 godzin – to dość mało jak na przejazd tylu kilometrów autokarem. Po upływie wspomnianego wcześniej czasu, czyli w granicach 11:30 wycieczkowicze dotarli na miejsce. Zwiedzanie rozpoczęli od Krakowa. Trzecioklasiści byli oprowadzani przez panią przewodnik, która dobrze zna tę okolicę. Początkowo był Wawel. Najpierw zobaczyli Katedrę, gdzie spoczywają ważne postacie w historii Polski. Między innymi Władysław Łokietek, Józef Piłsudski, czy państwo Lech i Maria Kaczyńscy. Następnie przemieszczono się na Stary Rynek Krakowa, gdzie zobaczyli kilka ważnych punktów turystycznych tego miasto. Po tym uczniowie dostali trochę wolnego czasu. Większość z nich udała się na posiłek, ale znaleźli się też prawdziwi turyści, którzy poszli zrobić kilka fotografii. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie odnalezionej w 1248 roku kopalni soli w Bochni. Jest to najstarsza kopalnia soli w Polsce. Po zwiedzaniu nastąpiła obiadokolacja. Uczniowie się najedli i udali się z opiekunami na zjeżdżalnię, która miała 140m długości. Prawie wszyscy zjeżdżali i się cieszyli. Następnie grupka chłopców zagrała w piłkę nożną 215 m pod ziemią! Jeszcze później odbyła się dyskoteka. Około godziny 23:15 wycieczkowicze udali się na nocleg. Z tym był mały problem. Opiekunowie musieli większość uczniów "układać do łóżek ;)".

         No cóż... Po nocy nadszedł kolejny dzień wycieczki. Prawie wszyscy byli senni i zmęczeni. Drugiego - ostatniego - dnia wycieczki przyszedł czas na Ojców i okolice. Zaczęto od Ojcowskiego Parku Narodowego, następnie Zamek w Pieskowej Skale, a także Jaskinia Nietoperzowa itp. Blisko godziny 16 nastąpił czas na wyjazd do domu. Po drodze (w Kielcach) był czas na posiłek. Oczywiście nie gdzie indziej jak w McDonald's.

         Kiedy nastała godzina 19:55 autokar z uczniami naszego gimnazjum znajdował się już w Błędowie. Wszyscy wraz z rodzicami rozjechali się do domów i zapewne zmęczenie polegli w łóżkach.


 
Pokrewne linki
· Więcej o Wycieczki
· Napisane przez Remek_Byk


Najczęściej czytany artykuł o Wycieczki:
DAR SERCA


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4
Głosów: 5


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.