Razem: 354

Coca-Cola Cup - rozgrywki eliminacyjne dziewcząt!
Wysłano dnia 06-04-2011 o godz. 17:03:12 przez Remek_Byk

Sport
         Dnia 6 kwietnia 2011 roku odbyły się rozgrywki pierwszej rundy eliminacyjnej turnieju Coca-Cola Cup dziewcząt. Brały w nich udział drużyny z: Błędowa, Adamowa, Belska Dużego i Wilkowa.

Aby się dowiedzieć poszczególnych wyników zajrzyj do dalszej części artykułu…

10. Klaudia Szymańska

Zawody odbywały się w Lipiu na tamtejszym orliku. Mecz trwał 2 razy 15 minut z dwuminutową przerwą. Zmiany „hokejowe”, czyli zawodnik wchodzi i schodzi z boiska bez informacji sędziego i dopiero wtedy, kiedy jego kolega opuści plac gry.

Jako pierwszy rozegrany został mecz pomiędzy Błędowem i Belskiem Dużym. Na boisku było niemało sytuacji do strzelenia bramki, ale niestety żadna z drużyn nie potrafił trafić do siatki rywala. W drugiej połowie został podyktowany rzut karny dla drużyny z Belska Dużego za zagranie ręką przez jedną z naszych zawodniczek. Jedna z reprezentantek naszych rywalek podeszła do uderzenia tego karnego, ale wspaniale w bramce spisała się Natalia Strulak, która nie dopuściła, aby piłka wpadła do siatki. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Drugi mecz to starcie Adamowa i Wilkowa. W tym spotkaniu też nie brakował okazji, ale dziewczęta nie potrafiły znaleźć drogi do bramki. Mecz ten zakończył się także bezbramkowym remisem.

Trzecim meczem tego dnia było spotkanie pomiędzy Błędowem, a Adamowem. Tutaj, jak w każdym meczu nie brakowało sytuacji bramkowych. Nasze dziewczyny trzymały nas w niepewności do samego końca spotkania. Minutę przed zakończeniem spotkania otrzymaliśmy rzut rożny. Jedna z naszych reprezentantek wrzuciła piłkę w pole karne, a Klaudia Wysocka wykończyła tę akcję precyzyjnym strzałem obok słupka. Chwilę potem sędzia zagwizdał po raz ostatni i Błędów w dramatycznych okolicznościach wygrał 1:0!

Kolejne spotkanie to starcie Wilkowa i Belska Dużego. Ten mecz był już bardziej otwarty. Po kilku minutach gry do bramki trafiły zawodniczki z Belska Dużego. Wydawało się, że mają mecz pod kontrolą, ale kiedy zbliżał się koniec pierwszej połowy Wilków wywalczył rzut rożny. Jedna z zawodniczek kopnęła piłkę mocno w pole karne, a ta odbiła się od zawodniczki z Belska i wpadła do siatki. Po pierwszej połowie mieliśmy remis 1:1. W drugiej części spotkania mecz się zaostrzył. Znów na prowadzenia wyszły zawodniczki z Belska Dużego. Nie na długo, ich przeciwniczki zdołały wyrównać na 2:2 i utrzymały ten wynik do końca.

Kolejny mecz tego dnia to potyczka Błędowa i Wilkowa. Najpierw bramkę strzeliła Wiktoria Podsiadło, wykańczając piękną akcję zespołu. Potem nasi przeciwnicy zdołali wyrównać, ale Klaudia Wysocka wyprowadziła jeszcze raz nasz zespół na prowadzenie. W drugiej połowie zawodniczki z Wilkowa otrzymały rzut karny. Znów za zagranie ręką. Kiedy wydawało się, że stoją na straconej pozycji, Natalia Strulak obroniła strzał z „wapna”! Jednak nie przeszkodziło to naszym rywalkom w zdobyciu wyrównującej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnim meczu pomiędzy Adamowem i Belskiem Dużym. Po pierwszej połowie Adamów prowadził niespodziewanie 2:0 nad faworyzowanym Belskiem, który wziął się do odrabiania strat w drugiej części spotkania. Udało im się był remis 2:2. Nie cieszyli się długo z tego wyniku, ponieważ jedna z zawodniczek Adamowa po indywidualnej akcji zdobyła bramkę na 3:2. Belsk Duży chciał coś ugrać w tym spotkaniu, ale nie udało im się. Ich szanse tuż przed końcem meczu pogrzebały przeciwniczki zdobywając bramkę na 4:2. Taki wynik był jak najbardziej korzystny dla naszych reprezentantek, gdyż one awansowały po porażce Belska Dużego i to one pojadą na następne etapy tych rozgrywek!