Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: aduxoz
Nowe dzisiaj: 11
Nowe wczoraj: 13
Wszystkie: 7822

Na stronie:
Gości: 385
Użytkowników: 0
Razem: 385

Wycieczka klas II- Warszawa
Wysłano dnia 10-03-2011 o godz. 19:59:29 przez Plinkunia

Wycieczki
        Dnia 8 marca klasy II wyjechały na wycieczkę zapoznawczą po Warszawie. Zwiedziły między innymi: Sejm i Ośrodek Olimpijski.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zwiedzonych przez drugoklasistów miejscach przeczytaj dalszą część artykułu...
 


           Klasy II z Błędowa wyjechały o godzinie 8.00, a o 9.45 były już w Warszawie, na ulicy Wiejskiej, gdzie mieści się Sejm RP. Nikt z wycieczkowiczów nie był wcześniej w tak ważnym dla polityki państwa miejscu, więc było to miłe przeżycie. Po odniesieniu kurtek do szatni wszyscy udaliśmy się na Galerię, czyli miejsce nad salą obrad dla wycieczkowiczów oraz reporterów telewizyjnych, gdzie czekaliśmy na panią przewodnik. W trakcie czekania był czas na zdjęcia. Mogliśmy je robić jedynie dlatego, że podczas naszego pobytu nie było obrad Sejmu. Po przybyciu pani przewodnik zapoznaliśmy się z historią Sejmu RP i wyruszyliśmy na dalsze zwiedzanie. 



           Po zwiedzeniu Sejmu ruszyliśmy "na podbój" Warszawy. Towarzyszyła nam inna pani przewodnik, która bardzo ciekawie odpowiadała nam ciekawostki i historię stolicy. Początkowo zwiedzaliśmy jadąc autokarem, a następnie był to prawie 2-godzinny spacer. Byliśmy m.in. na Placu Piłsudskiego i przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

            Po wyczerpującym spacerze czekał nas jeszcze Ośrodek Olimpijski, na który wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością. Po przybyciu do celu weszliśmy do środka i ponownie zaczęliśmy zwiedzać to ciekawe miejsce z panią przewodnik.  Zadawał nam wiele pytań, na które w większości byliśmy w stanie odpowiedzieć. Spowodowane jest to też imieniem naszej szkoły. Po oprowadzeniu dotarliśmy do "sali kinowej", w której mieliśmy spotkanie ze złotym medalista olimpijskim, Dariuszem Goździakiem, który gościł w naszej szkole podczas ostatniego Dnia Sportu. Pan Dariusz opowiadał nam o początkach swoich treningów, a w szczególności o szermierce. po zakończeniu spotkania oglądaliśmy film "90 lat Igrzysk Olimpijskich". Po filmie dostaliśmy możliwość spróbowania swoich sił na symulatorze wioślarskim.

             Następnym i ostatnim punktem wycieczki był film pt. "Jak zostać królem?". Pojechaliśmy do centrum Promenada i tam obejrzeliśmy fil, który opowiadał historię księcia Walii, który przez swoje jąkanie nie był w stanie wygłaszać uroczystych przemówień do ludu. Żona znalazła mu niedyplomowanego logopedę, który pomógł mu przezwyciężyć mu jego obawy i zasiąść na tronie Walii.
             Po filmie mieliśmy czas na posiłek. O godzinie 19.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną, a o godzinie 21 dotarliśmy do Błędowa.



To była naprawdę udana i pamiętna wycieczka. Mamy nadzieję na więcej takich wyjazdów.  

 
Pokrewne linki
· Więcej o Wycieczki
· Napisane przez Plinkunia


Najczęściej czytany artykuł o Wycieczki:
DAR SERCA


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 3.75
Głosów: 4


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.