Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: ujusumu
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 11
Wszystkie: 7475

Na stronie:
Gości: 390
Użytkowników: 0
Razem: 390

Piłka Nożna - Mistrzostwa szkoły.
Wysłano dnia 05-01-2011 o godz. 17:02:05 przez Remek_Byk

Sport             Dnia 5 stycznia rozegrane zostały kolejne mecze mistrzostw szkoły w piłce nożnej. Grały klasy IC vs. IIA oraz IB  vs. IA.

            Przebieg meczów w dalszej części artykułu...


Pierwszy mecz rozegrany został pomiędzy IC a IIA. Klasa IC wyszła w składzie: Sebastian Górecki (bramkarz), Kamil Latoszek, Łukasz Jakubczak (obrońcy), Łukasz Bobrowski (pomocnik) i Dominik Sobczyński (napastnik). Klasa IIA rozegrała mecz w składzie: Dawid Kwiatkowski (bramkarz), Artur Jeżewski, Łukasz Szczygieł (obrońcy), Przemek Gusz (pomocnik), Konrad Banasiewicz (napastnik, zmieniany z Darkiem Szewczykiem).

Spotkanie zaczęli pierwszoklasiści. Od początku było zacięte. Konrad miał aż dwie sytuacje „sam na sam” z bramkarzem i niestety obu nie wykorzystał – zmienił się z Darkiem. Zawodnicy wymieniali podania. Darek znalazł się w dogodnej sytuacji i strzelił bramkę z lewego skrzydła. Chwilę później Dominik Sobczyński postanowił nie być dłużny i doprowadził do remisu strzałem z prawego skrzydła. Spotkanie było dość wyrównane, ale IC postanowiła przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. Dominik zaliczył drugie trafienie w tym meczu, a jeszcze przed przerwą skompletował hat-trick'a. Po pierwszej połowie IIA była w niezbyt korzystnej sytuacji. Po przerwie drugoklasiści ruszyli do ataku. Bramkę kontaktową strzelił Artur Jeżewski było 3:2. IIA mogła mieć jeszcze nadzieję na wygraną. Walczyli zacięcie, ale wszelkie wątpliwości rozwiał Łukasz Bobrowski strzelając bramkę na 4:2. Drugoklasiści już prawie się poddali. Konstruowanie akcji zupełnie im nie wychodziło. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla IC.  

Drugi mecz to potyczka IB z IA. Był to mecz nietypowy, gdyż grali oni po trzech z powodu nieobecności reszty zawodników. Klasa IB rozegrała mecz w składzie: Marcin Gałek (bramkarz) oraz Olek Socha i Marcin Dębowski. IA rozpoczęła spotkanie w następującym składzie: Dominik Jeżewski (bramkarz) oraz Kamil Szymański i Damian Galanciak.

Mecz rozpoczęła IB. Spotkanie nie było na najwyższym poziomie, gdyż gra toczyła się „od bramki do bramki”. W pierwszej połowie nie było zbyt wiele akcji, ale najpierw jedną, potem drugą bramkę płaskimi strzałami zdobył Kamil Szymański. Pierwsza część spotkania zakończyła wynikiem 2:0 dla IA. Druga część meczu była już bardziej zacięta. Rozpoczęła IA i spokojnie rozgrywała piłkę. IB zdecydowała się na ataki. Najpierw bramkę strzałem z granicy pola karnego zdobył Olek Socha. Chwilę później Marcin Dębowski znalazł się w dogodnej sytuacji i był faulowany przed polem karnym. Rzut wolny na bramkę zamienił znów Olek Socha. Był remis 2:2. Gra się zaostrzyła. Kilka chwil przed końcem, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kamil Szymański. On nie zwykł marnować takich sytuacji. Tym trafieniem skompletował hat-trick’a i dał zwycięstwo swojej drużynie. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla klasy IA. To są ich pierwsze punkty w tych rozgrywkach.


Klasyfikacja 10 najlepszych strzelców:

1. Konrad Kamiński – 8 bramek

2. Dominik Sobczyński – 7 bramek

3. Olek Socha – 5 bramek

4. Karol Szybiński – 4 bramki

5. Marcin Koziński – 4 bramki

6. Łukasz Bobrowski – 4 bramki

7. Remek Krawczyk – 3 bramki

8. Cezary Dulewicz – 3 bramki

9. Kamil Szymański – 3 bramki

10. Michał Pępkiewicz – 3 bramki


 
Pokrewne linki
· Więcej o Sport
· Napisane przez Remek_Byk


Najczęściej czytany artykuł o Sport:
Gminne zawody w piłce nożnej dziewcząt


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 4


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.