Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: ykydi
Nowe dzisiaj: 5
Nowe wczoraj: 16
Wszystkie: 9358

Na stronie:
Gości: 392
Użytkowników: 2
Razem: 394

Teraz online:
01: lxt1217
02: ykydi

Łączenie się z Internetem w domu
Wysłano dnia 17-05-2010 o godz. 13:09:43 przez Remek_Byk

Nauka kubaa96 napisał "Ostatnio na informatyce pani zadała nam pracę domową, którą było wyszukanie informacji na temat "Łączenia się z Internetem w domu".

Ten artykuł jest dla tych, którzy nie mogą znaleźć informacji na ten temat.
Jednocześnie uważam, że może to być ciekawe więc także dlatego postanowiłem wstawić ten artykuł.

Zainteresowanych zapraszam do przeczytania artykułu.Rodzaje dostępu do internetu:

- poprzez modemy
- poprzez stacjonarne połączenie telefoniczne (min. TPSA).
- poprzez stałe łącze
- routery GSM
- WiFi
- satelita

Jeszcze niedawno Internet w domu kojarzył się z biurkiem, na którym stał jeden, podłączony do sieci komputer. Obecnie rozbudowana własna sieć to żaden luksus. Zakładając Internet pamiętajmy jednak, że jest to wybór na kilka lat - większość umów z dostawcami ma dosyć długi okres obowiązywania. Poza tym, zmiana sieci oznacza wymianę sprzętu - modemów, routerów czy kabli.

ADSL
ADSL pozwala na wykorzystanie istniejących miedzianych kabli telefonicznych, czyniąc użytek z wyższego pasma częstotliwości telefonicznej, która w tradycyjnych zastosowaniach pozostaje niewykorzystana. Sygnał ten jest następnie rozdzielany przez specjalny filtr na postać analogową (rozmowa) i cyfrową (dane) i trafia do modemu ADSL. Dzięki temu można korzystać z telefonu oraz Internetu jednocześnie.

Prosto z kabla
Tak jak w przypadku technologii ADSL, do połączenia z Internetem wydzielone jest specjalne pasmo częstotliwości, dzięki czemu nie przeszkadza w oglądaniu telewizji i w korzystaniu z innych dostępnych usług.Inne podobieństwo do ADSL to asymetria - różna jest prędkość danych pobieranych (szybciej) oraz wysyłanych (wolniej). Sieci HFC mają jednak nad ADSL przewagę - dużo większą przepustowość.

WiFi
Mianem WiFi określa się rodzinę sieci bezprzewodowych. Komunikacja w ich obrębie odbywa się drogą radiową. Wykorzystywane w Polsce sieci wykorzystują dwa standardy: starszy - transfer danych do 11 Mb/s oraz nowszy - transfer do 54 Mb/s. Działają one na paśmie 2,4 GHz, oferując zasięg do 46 m w pomieszczeniach i do 96 m na terenie otwartym. W praktyce wartości te bywają mniejsze - na ograniczenie zasięgu wpływają grube ściany budynku i urządzenia zakłócające sygnał. Zasięg można zwiększyć stosując specjalne anteny.

Satelita
Internet satelitarny jest doskonałym rozwiązaniem, gdy pozbawieni jesteśmy dostępu do usług ADSL, telewizji kablowych czy sieci WiFi. W przeciwieństwie do konkurencyjnych technologii, satelita sprawdza się wszędzie.

Dla domów jednorodzinnych stosuje się łącza satelitarne jednokierunkowe (DVB). Oznacza to, że przez satelitę odbywa się jedynie ściąganie danych z sieci (np. stron internetowych). By móc wysłać żądanie ściągnięcia przykładowej strony WWW, potrzebny jest kanał zwrotny. Nie musi mieć "wyśrubowanych" parametrów, powinien być jedynie stale gotowy do wysyłania niewielkich partii danych (żądań) i okazjonalnych większych porcji informacji (np. załączników do poczty elektronicznej). Internet satelitarny nie jest jednak pozbawiony wad. Po pierwsze, pobieranie danych za pośrednictwem satelity wiąże się z pewnym opóźnieniem w ich przesyłaniu. Dla większości osób jest ono niezauważalne (wynosi średnio niecałą sekundę), ale w skuteczny sposób utrudnia korzystanie z dobrodziejstw telefonii internetowej (VoIP), sieciowych gier komputerowych i pozostałych interaktywnych narzędzi."

 
Pokrewne linki
· Więcej o Nauka
· Napisane przez Remek_Byk


Najczęściej czytany artykuł o Nauka:
Następstwa ruchu obiegowego i obrotowego Ziemi


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 3
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.